Startpagina arrow Corso Nieuws arrow Nog 5 weken... een terugblik
Nog 5 weken... een terugblik Afdrukken
maandag 09 augustus 2010
Wij willen u vanaf nu wekelijks op de hoogte houden van de laatste loodjes van de bouw van onze corsowagen tot de Fruitcorso op zaterdag 11 september. In ons eerste webverslag eerst een terugblik op de afgelopen maanden.
Klik hier en lees het volledige verslag...
De voorgaande maanden zijn onze vrijwilligers druk geweest met de basis van de corsowagens. Ad Haneveer heeft weer een heel apart en uniek ontwerp bedacht, waarbij 9 struisvogels verdeeld over 3 wagens op éénwielers over het parcours zullen fietsen. Ook Dik Kusters, die evenals vorig jaar voor de productkeuze verantwoordelijk is, heeft samen met onze vaste kern van vrijwilligers meegedacht aan het ontwerp. Want hoewel Ad en Dik officieel in naam de ontwerpers van de nieuwe corsowagen zijn, de uiteindelijke corsowagen blijft een teamprestatie van formaat, waarbij ieder zijn of haar steentje bijdraagt.

U kunt op de foto's klikken voor een grotere foto en dan via uw muis of de pijtljestoetsen bladeren tussen de verschillende foto's.

De laatste maandenDe laatste maanden De laatste maanden

De laatste maanden

Alleen al het bedenken van het mechanische deel heeft heel wat uurtjes discussie gekost. Gelukkig in goede harmonie, want de goede sfeer kenschetst onze corsoclub. Het ontwerp is verder uitgewerkt in nauwe samenwerking met de constructieploeg. De constructieploeg is vóór de zomervakantie heel druk geweest met zagen, buigen, slijpen, lassen, gaas aanbrengen, enzovoort. Het resultaat zijn 3 fraaie stevige wagens van elk 3 struisvogels, die weer in staat zullen zijn honderden kilo’s groente, fruit en zaden veilig over het parcours te vervoeren.

De laatste maanden De laatste maandenDe laatste maanden

De laatste maandenDe laatste maandenDe laatste maanden

De laatste maanden

De struisvogels zijn verder gemodelleerd met behulp van piepschuim, waarbij Ad en Dik zelf als volwaardig kunstenaars de meest subtiele en lastige delen, zoals bijvoorbeeld de koppen van de struisvogels, voor hun rekening hebben genomen.

Elke vorm, van het grote lijf tot de snavel, zijn van binnenuit verstevigd met staal, hout en/of gaas. Verder is alles afgeplakt met meerdere lagen papier-maché (bij voorkeur met papier uit de gedateerde telefoonboeken en stevig behangplaksel). Daaroverheen heeft men een basiskleur geschilderd. Tot slot krijgt alles een lijmlaag, waarop de zaden, bonen, groenten en het fruit straks goed hechten.

De laatste maanden De laatste maandenDe laatste maanden

De laatste maandenDe laatste maanden

De laatste maandenDe laatste maandenDe laatste maanden

De afgelopen weken heeft men een aantal proefritten gemaakt, waarbij de struisvogels in formatie van 3x3 achter elkaar "fietsen". De voorgaande jaren heeft Corso Culemborg zich altijd onderscheiden met de manier waarop de corsowagens op het parcours voortbewegen. Zo ook dit jaar. Hier kunt een filmpje zien van het proefrijden.De laatste maandenDe laatste maandenDe laatste maanden

De laatste maandenDe laatste maandenDe laatste maanden

Alle struisvogels staan momenteel in de steigers, waardoor de plakkers goed bij alle beplakbare delen kunnen komen. Alleen de bouw van de steigers is al een knap staaltje maatwerk. Bepaalde delen, zoals de koppen en de vleugels, worden los “behandeld” en in een later stadium op de struisvogels gemonteerd. Op deze wijze kunnen meerdere vrijwilligers tegelijkertijd aan de wagens werken, zonder dat zij elkaar in de weg lopen.

De laatste maandenDe laatste maandenDe laatste maanden

De laatste maandenDe laatste maandenDe laatste maanden

De laatste maandenDe laatste maandenDe laatste maanden

Momenteel is men al druk aan het plakken van de zaden en bonen, zowel overdag als ‘s avonds. Soms gaat er iets mis, bijvoorbeeld toen een vleugel met bonen en zaden per ongeluk een nacht op de grond was blijven staan. De vleugel was grotendeels aangevreten door de muizen, waardoor het opnieuw geplakt moest worden. Onze keet met spleten en kieren is nu eenmaal een walhalla voor deze spitsvondige viervoeters.

De laatste maandenDe laatste maandenDe laatste maanden

De laatste maandenDe laatste maandenDe laatste maanden

De komende weken gaan onze vrijwilligers voort met het plakken. Wilt u ons aan het werk zien of gezellig meehelpen? Kom eens langs...

>>> onder Fotoalbum kunt u nog véél meer foto's bewonderen <<<